MS EXCEL
Brzina – u usporedbi sa programom Sinarm, ovo je jedina prednost.
Nema baze podataka – u Excel nije moguće dodati priloge (skenirane dokumente , pdf datoteke) ili druge datoteka koje su bitne za obavljanje poslova ZNR, ZOP, ZO. To bi trebalo biti pohranjeno odvojeno pa se može dogoditi da zaboravite podatke ili, što je još gore, izgubite ih.
Ispis podataka na propisane obrasce i kreiranje izvještaja – Kreiranje izvještaja i planiranje aktivnosti putem Excela zahtjeva dosta truda i znanja. Ispisivanje podataka na propisane obrasce, praćenje izmjena u zakonskoj regulativi te ponovno upisivanje ili prepisivanje podataka zahtjeva puno vremena.
Otežano je dijeljenje podataka među zaposlenicima – u Excelu rad nekoliko zaposlenika u isto vrijeme nije moguć, odnosno nad podacima promjene može evidentirati istodobno samo jedna osoba. To za voditelje i poduzeća gdje se više aktivnosti obavlja istovremeno, predstavlja noćnu moru.
Sigurnost podataka – Sinarm i slični sustavi koji djeluju putem interneta, u većini slučajeva imaju idealnu sigurnost podataka. Za to je obično odgovoran tim podrške sustava, rade se dnevni back-upi, a ukoliko se nešto “namjerno” izbriše, u istom danu podatke možemo vratiti.
Neorganiziranost – Osnovne informacije o klijentima mogu se prilično dobro organizirati. Međutim, problem nastaje kada želimo pratiti strukturirane aktivnosti il pregledati dodatne evidencije i rokove. Na koji način bismo saznali koje radnike je potrebno osposobiti ovaj tjedan ili kome je istekao liječnički pregled ili kada treba obaviti određena ispitivanja? U Excelu je takva vrsta evidencija vrlo teška.
Pristup Excelu – Gdje se Excel obično nalazi? Na računalu zaposlenika. Svatko od zaposlenika ima svoju bazu u Excelu? Je li to na jednom mjestu, na zajedničkom poslužitelju te imaju li svi zaposlenici pristup jednom Excel dokumentu ? U praksi često postoji nekoliko različitih Excel datoteka gdje dolazi do dupliciranja podataka. Ako želite takve podatke pravilno regulirati, treba nam puno vremena.
Program Sinarm
Podaci su smisleno, namjenski organizirani i relacijski povezani – u programu Sinarm podaci su organizirani po različitim skupinama. Radnici su u jednoj skupini, Instalacije/sustavi/sredstva rada u drugoj, dokumenti u trećoj, izvještaji pak u četvrtoj. To omogućava da u Sinarm sustavu u svakom trenutku na brz i lak način dođete do željene informacije.
Olakšano ispisivanje podataka na propisane obrasce i kreiranje izvještaja – Kreiranje izvještaja i planiranje aktivnosti putem Sinarma predstavlja lak zadatak. Rokovi su prikazani u kalendaru, program nudi napredne mogućnosti kreiranja izvještaja a ispisivanje podataka na propisane obrasce zahtjeva minimalno truda pošto su većinom svi podaci prethodno uneseni.
Dijeljenje podataka između zaposlenika – Sinarm je dizajniran tako da omogućuje istovremeni rad više korisnika na jednoj bazi podataka s različitim ovlastima pristupa, što omogućuje brzu i učinkovitu cirkulaciju informacija. Praćenje rokova je pregledno, ispisivanje podataka u propisane obrasce ubrzano, a kreiranje izvještaja moćno ali ujedno jednostavno.
Sigurnost podataka – Sinarm i slični sustavi koji djeluju putem interneta, u većini slučajeva imaju idealnu sigurnost podataka. Za to je obično odgovoran tim podrške sustava, rade se dnevni back-upi, a ukoliko se nešto “namjerno” izbriše, u istom danu podaci se mogu vratiti.
Podaci su dostupni bilo gdje i bilo kada, onom tko ih treba i onome tko ima ovlasti za pristup. Program Sinarm omogućuju pristup jedinstvenoj bazi elemenata evidencije i izvještajima bilo kada, bilo gdje.
Obavijesti – kroz Sinarm si kreirate automatski podsjetnike na važne aktivnosti i rokove (e-mailom, podsjetnicima u kalendaru, izvještajima), te je iste moguće lako podijeliti sa suradnicima.